Yaşadıkları şoku anlattılar: Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum

Yaşadıkları şoku anlattılar: Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum

Özellikle Marmara Denizi'nde tesirli olan müsilajdeniz salyası İstanbul'da Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Sahili ve Moda Sahili'ni de kapladı. Yurttaşlar böyle bir şeyi ilk defa gördüklerini söylerken,…

İstanbul'da yoğun görülen, deniz salyası olarak da adlandırılan müsilajin görüldüğü noktalardan olan Kadıköy Fenerbahçe, Moda Sahilleri ile Kurbağlıdere'de İBB takımları paklik çalışması yaptı. Deniz yüzeyinde yoğun olarak bulunan deniz salyasını takımlar filelerle toplandı. Bir Araya Gelen deniz salyalarının atık toplama kuruluşlarına götürüldüğü bilindi.

"BÖYLE BİR ŞEYİ İLK KERE GÖRÜYORUM"

Yoğun biçimde deniz salyasının olduğu Fenerbahçe Sahili'nde yurttaşlar böyle bir şeyi ilk defa gördüklerini dile getirdi. Doğma sihrime Kadıköylü olduğunu söyleyen Kazım Çelikkan daha evvel böyle bir manzarayla karşılaşmadığını söyledi. "Donakaldık böyle bir şeyi ilk kere görüyorum. Bence sahillerin beton olması etkiliyor. Sahil olsa deniz kendini arınacak. 1 aydır bu biçimde" diye konuştu.

"BAYAĞIDA DENİZE GİRERİM BU SEFER AYAĞIMI DAHİ SOKMADIM"

Kayıkhane işleten Atakan Eren de, "Böyle bir şey görmedim, 21 yıldır buradayım. Buranın sahibi Hasan Reis 95 yaşında. O da böyle bir şey görmemiş. 20 gündür bu biçimde arada gidiyor, tekerrür geliyor. Adam orada çalışıyor. Denizin dibinde demir var, bulamıyor. Bulmaya çalışıyor, kazıyor. Siyah bir şey çıkıyor.Yaşadıkları şoku anlattılar: Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum
Bayağıda denize girerim. Bu sefer ayağımı dahi sokmadım. Dost şortla girer, tulumla giriyor. Korkuyor. Ne olduğunu öğrenmiyoruz. Belki de cilt kanseri olacak" dedi.