Yaya geçidinde otomobil çarpan 22 yaşındaki Damla Nur Şeker hayatını kaybetti

Yaya geçidinde otomobil çarpan 22 yaşındaki Damla Nur Şeker hayatını kaybetti

İstanbul Ataşehir'de 22 yaşındaki Damla Nur Şeker'e yaya geçinden karşıya geçmeye çalışırken, fazla sürat yapan araba çarptı. Şeker, kaldırıldığı sağlık kurumunda yaşamını kaybetti.

Küçükbakkalköy Mahallesi'nde 3 Haziran Cuma günü saat 22.00 sıralarında alana gelen kazada, fazla süratle ilerleyen bir araba, yaya geçidinden karşıya geçen Damla Nur Şeker'e çarptı. Çarpmanın tesiriyle Şeker, ağır yaralandı. Sağlık takımlarının vaka yerindeki ilk müdahalesinin ardından ambulansla sağlık kurumuna kaldırılan Damla Nur Şeker, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Taşıt sürücüsünün hapsedildiği bilindi. Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Kazaya tanık olan esnaf Erdoğan Yürük, "Yukarıyadan 3 taşıt peş peşe geliyordu. 20 yaşında genç bir kız bütün karşıya geçmek üzerindeyken, taşıt çarptı. Çok süratliydi ve çarptıktan sonra genç kız ileriye doğru çekildi. Buradaki yaya geçidi çok bilinmeyen, aralıksız kazalar oluyor. Yetkilerin bir çözüm bulmaları gerekli. Yaya geçidi işaretleri tabelaları var ama ağaçlar kapatıyor. Aralıksız fren sesleri dinliyoruz. Yeniden bir şey mi oldu diye bakıyoruz." dedi.

Yaya geçidinde otomobil çarpan 22 yaşındaki Damla Nur Şeker hayatını kaybetti
Yaya geçidini kullanan Baykar Güner, "Karşıya geçmek için cesaret edemiyor insan. Vasıtalar yavaş geçerken dahi böyle, bazen yarışıyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir genç kız burada ölüm etti. Sürücü süratli geldi, çarptı. Çok üzücü bir gidişat. Çok huzursuz ediyor burası insanları. Yetkiler buraya müdahale ederse neşeleniriz" diye konuştu.