Yeğen Gülen’den FETÖ sırları

Yeğen Gülen’den FETÖ sırları

Fetullah Gülen’in öz yeğeni Selahaddin Gülen, aktif pişmanlık kararlarından faydalanarak verdiği ifadesinde, FETÖ içindeki efor tartışmasını da anlattı.

MİT’in Kenya’da tutup Türkiye’ye getirdiği Selahaddin Gülen, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sürdürdüğü soruşturma kapsamına hapsedilmişti. Yeğen Gülen ifadelerinde, FETÖ içindeki efor tartışmasına ilişin de açıklamalarda bulundu. Yeğen Gülen, ablasının eşi olan Cevdet Türkyolu’nun Gülen’e en yakın birey olduğunu belirterek, ifadesinde özetle şunları söyledi :

TÜRKYOL İLE ÖZCAN KAVGASI

“Tüm özel istek ve işlerini yapan, en özelini bilen şahıstır. Odasının arınılmasından çamaşırlarının yıkanmasına kadar her şeyi ile ilgilenen şahıstır. Fetullah Gülen’in odasının giriş kartı yalnızca ondadır. Burada açmak istediğim bir mevzu eniştem Cevdet Türkyolu ile Mustafa Özcan arasındaki senelerdir süren husumet, 15 Temmuz’dan sonra iyice gün suratına çıktı. Mustafa Özcan teşkilatın tüm hakimiyetini ve para gibi tüm eforunu kendi altında toplamak istiyordu. Alp Aslandoğan, Fetullah Gülen’in diyalog mesulüdür. Gülen’in bilgisi dahilinde olmayan hiçbir açıklamayı paylaşmaz. Ancak bir keresinde Mustafa Özcan, Ali Ursavaş, Mustafa Yeşil ve bazı kurul aboneleri hazırladıkları bir deklarasyonu Alp Aslandoğan’a vererek bunun, Gülen’in bilgisi dahilinde olduğunu söyleyerek Twitter’dan yayını yapıldı. Bu bilgi de Türkiye’de ‘cemaatte ufalanma’ biçiminde konuşuldu. Bu yayından Gülen’in haberi olmadığını bilen Alp Aslandoğan YouTube’dan özür videosu yayınladı.”

Yeğen Gülen’den FETÖ sırları

O BİNADA MOLLALAR NÖBET MEBLAĞ

“Amcam Fetullah Gülen’in kalmış olduğu yer büyük binadadır. Bir olağan girişi, bir de yalnızca Cevdet Türkyolu’nun girebildiği garaj girişi vardır. Bu garajdan direk amcam Fetullah Gülen’in odasının olduğu kata geçiş vardır. Amcamın hizmetinde olan mollalar her gün mutasyonlu nöbet yakalamaktadır. Mollalar veya istişare aboneleri amcamın katına telefon çıkaramazdı.”

GÜVENLİĞİ Amerika Birleşik Devletleri’Lİ ŞİRKET SAĞLIYOR

“Fetullah Gülen’in kaldığı yerleşke Bu kampın girişinde Amerika’da bulunan bir güvenlik işletmesinin personelleri bulunmaktadır. Bu kampın dış güvenliğini bu şirket sağlamaktadır. Kampın giriş kısmında konukların arandığı ve kartların verildiği yerde uzun zamandır amcam Fetullah Gülen’in yanında yer alan Kadir ve Sadık misyon yapardı. Buluşmasız kimse gelemezdi. Bu buluşmaları Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Gelen konuklar şayet ki yatılı gelecek ise bunların yerlerini de yeniden Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Konukların odalarında bağış paketleri bulunurdu. Kalan şahıslar bu paketlere para vazgeçip teşkilata bağışta bulunuyorlardı.”