Yerli Leonardo DiCaprio' olarak anılan Arda Kural, yeniden setlerde

Yerli Leonardo DiCaprio' olarak anılan Arda Kural, yeniden setlerde

Bir yarıyıl ekranların “Yerli Leonardo DiCaprio'su” olarak anılan ünlü oyuncu Arda Kural, psikoz teşhisi konulmasının ardından setlere bir müddet ara vermişti. Seneler sonra Altan Erkekli’nin de oyuncu

Türk sinema tarihinde izleyicilerin “Yerli Leonardo DiCaprio” ismiyle andığı ünlü oyuncu Arda Kural, yaşadığı rahatsızlık sebebiyle beyaz perdeye bir müddet ara vermişti. Ünlü oyuncuya psikoz teşhisi konulmasının ardından senelerce ekranlardan uzak kalırken, hoşlananlarına hoş haber geldi. Oyuncu kadrosunda Altan Erkekli gibi akılda adların da bulunduğu “Yıldızlara Bak” filmi, başrol oyuncusu Arda Kural ile çekimlerine başladı. Rejisör koltuğunda Doruk Tüzel’in bulunduğu dram cinsindeki imalin, Kural’ın yaşamından kesitler taşıdığı ve 28 Ekim tarihinde hoşlananları ile buluşacağı bilindi.

“Hoş bir film, anlamı var”
Yeni filmi hakkında konuşan Arda Kural, “Hoş bir film, bir anlamı var. İnsana değer katmak ismine, yaşamda dramın olduğunu anlatmak ismine, insanın başına makûs şeyler gelebileceğini anlatmak ismine yapıyoruz bu filmi. Yaşamda yaşadığımız makûs hadiselerin başımıza neden geldiği hakkında düşünmek ve nasıl çaba edebileceğimizi anlatmak istedik. Bu filmde manevi yolculuğumuzun dışa vurumunu sezdirmek istedik. Hoş olacağını düşünüyorum” dedi.

“Setlere dönmek hoş bir his”
Tekrardan setlere dönmek hakkında da fikirlerini belirten Arda Kural, “Setleri özlemişim gerçekten. Yine ortaya çıkmak, geri gelmek gibi bir anlamı var bu filmin. Setlere dönmek hoş bir his. Hoşlananlarıma teşekkür ediyorum, hoş şeyler yapıyoruz. Takip ederlerse coşarım” diyerek yeni projelerin olabileceği sürprizini verdi.