Yiğit bebeğin koruyucu melekleri

Yiğit bebeğin koruyucu melekleri

SMA hastası Yiğit bebeğin rehabilitasyonu için yürütülen bağış kampanyasına muhtarlardan paklik emekçisine, pazar esnafından çocuklara kadar her kesimden destek geldi. 9 aylık kampanya neticesinde…

Hatay'ın Arsuz ilçesinde yaşayan Meltem 30 ve Bahadır Akkaya 30 çiftinin 2 yaşındaki çocukları Yiğit’e 5,5 aylıkken genetik bir hastalık olan Spinal Müsküler Atrofi SMA Tip 1 teşhisi konuldu. Akkaya ailesi yurtdışında uygulanan gen rehabilitasyonuna karar verdi. Rehabilitasyon için lüzumlu olan 2 milyon 250 bin dolar için bağış kampanyası başlatıldı.

MAAŞLARINI VERDİLER

9 ay evvel başlatılan kampanyaya destek yağdı. Hatay’ın Defne ilçesinde bağlı Armutlu Semti muhtarı Cüneyt Hiddetli 41 ile Antakya Güllübahçe muhtarı Rafet Yavrum 60 kampanyaya birer ücret bağışladı. Muhtarlık bürosuna bağış kumbarası koyan Hiddetli, kendi gayretleriyle bir ayda 101 bin 130 TL topladı.

Kampanyaya iki çocuk okutan Defne Belediyesi paklik personeli Doğan Hoş 47 de bağış yaptı. Bağış kampanyasına Defne mahalle pazarcılarından da destek geldi. Tezgâh sahibi Süleyman Bilgin 35 Yiğit bebek için oluşturulan kumbarayı pazarda dolaştırarak bağış topladı.

Yiğit bebek için başlatılan kampanyaya küçükler de kayıtsız kalmadı. 11 yaşındaki İlayda Yiğit tablet almak için biriktirdiği parayı, Ahmet 10, Ali 13 ve Mehmet 15 Akbaba kardeşler ise harçlıklarını bağışladı.

Kampanya gönüllüsü Dilara Toprak 32 çalışmalarını, “Yiğit bebeğin vaziyetini anlatan videolar sürükleyip sosyal medyada paylaştım. Kapısını çaldığımız hiç kimse bizi geri çevirmedi” laflarıyla özetledi.

ÇOĞU GİTTİ AZI KALDI

Yiğit bebeğin babası Bahadır Akkaya ise son gidişatı şu biçimde aktardı: “Rehabilitasyon için 2 milyon 250 bin dolar gerekli. Şu ana kadar 1 milyon 757 bin dolar toplandı. Herkese teşekkür ediyorum. Bizi yalnız vazgeçmediler. Yiğit şu anda soluk almakta eforluk sürüklediği için solunum aygıtına bağlı.”