Yine Artvin! Bu kez 12 ev yandı

Yine Artvin! Bu kez 12 ev yandı

Artvin 15 gün içinde ikinci kere yangın trajedisiyle sarsılıyor. 17 Mart’ta Dereiçi köyünde çıkan yangında 60 konutun kül olmasının ardından evvelki gün de Ortaköy’de çıkan yangında 12 konut,…

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde 15 gün evvel çıkan ve 60 konutun kül olduğu yangının ardından bu kere merkeze bağlı Ortaköy köyünde yangın kâbusu yaşandı. Ortaköy’deki bir konutta, evvelki gün akşam saatlerinde yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı değerlendirilen yangında konutu saran alevler, aynı Dereiçi köyünde olduğu gibi, yelin de tesiriyle bitişikteki konutlara atladı. İhbar üzerine bölgeye çok rakamda itfaiye takımı sevk edildi. Köylüler yangının hemen ardından ahırlarındaki hayvanları çıkartarak telef olmalarını önledi.

Yine Artvin Bu kez 12 ev yandı

CAN KAYBI VE YARALI YOK;

Müdahale eden takımlar, takribî 5 saatlik çalışmayla yangını daha fazla gelişmeden, hakimiyet altına alarak söndürdü. Yangında, 12 konut, 3 ahır ve 8 samanlık kullanılmaz hale geldi.

İl Genel Meclis Azası Selman Güney, “Yangında 12 ailemizin konutları yandı. Samanlık ve ahırlar da kullanılmaz hale geldi. Köydeki yangın itfaiye ve yurttaşlarımızın gayretleri ile söndürüldü. Zarar tespit çalışmasına başlandı. Can kaybı ve yaralanan yok. Allah’a hamdolsunsun” dedi.

Fobi dolu anların yaşandığı yangında oluşan hasar, dün gün ağarınca ortaya çıktı.