Yine aynı yer yine baskın! Dikkat çeken pankart...

Yine aynı yer yine baskın! Dikkat çeken pankart...

İzmir'in Bornova ve Kiraz şehirçelerinde tombala oynanan iki iş yerine jandarma baskın yaptı. 3 kuşkulu gözaltına alınırken, kumar oynayan şahıslara 110 bin 959 lira para cezası kesildi. Öte yandan baskında

Şehir Jandarma Komutanlığı Bornova ve Kiraz Şehirçe Jandarma takımları, şehirçede tombala oynanan iş yerlerini tespit etti. Teknik ve fiziki takibin ardından Arkacılar ile Egemenlik mahallelerindeki 2 iş yerine operasyon düzenlendi. Baskınlarda kumar oynadıkları tespit edilen 61 şahsa 110 bin 959 lira para cezası kesildi.

Kiraz'da İ.A, Bornova'da ise N.A. ve U.Ç. adlı kuşkulular 'kumar oynamak için yer ve imkan sağlamak' suçundan gözaltına alındı. Kumar oynanan materyallere el konulurken, firmalar da mühürlendi.

Öte yandan baskında senaryosunu Şafak Sezer'in yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı 'Kolpaçino' filminden alınan bazı resimlerin kumarhane duvarlarına asıldığı görüldü. Filmde 'Sabri ağabey' rolündeki Aydemir Akbaş'ın resminin asıldığı duvarda argo kelimeler yazıldığı da fark edildi.

"İÇERİSİ ŞAMPİYONLAR LİGİ GİBİ"

Üzerinde filmde kullanılan bir replik olan "İçerisi Şampiyonlar Ligi gibi" yazılı pankart gözden kaçmazken aynı yere daha önce de kumar operasyonu düzenlenmiş, firma sahibi ve yakalananlara para cezası kesilmişti.

Yine aynı yer yine baskın Dikkat çeken pankart...