YKS başvuru ücreti nasıl yatırılır? YKS para yatırma işlemi devam ediyor

YKS başvuru ücreti nasıl yatırılır? YKS para yatırma işlemi devam ediyor

YKS başvuruları 4 Şubat tarihinden itibaren yapılabiliyor. Üniversite sınavına giren adayların başvurularını 2 Mart’a kadar tamamlamaları gerekiyor. Ücret ödeme için ise son gün 3 Mart olarak…

YKS müracaat fiyatı ödeme işlemi konusunda araştırmalar hızlandı. YKS başvuruları 4 Şubat ve 2 Mart tarihleri aralığında yapılıyor. Adayların imtihan fiyatını de rehber içerisinde belirtilen şekillerde yatırmaları gerekiyor. Yalnızca TYT’ye girecek adaylar 90,00 TL diğer adaylar ise her bir seans için 90 TL daha ödeme yapacaklar.

YKS FİYATI NE KADAR?

YKS başvuru fiyatı her bir oturum için 90,00 TL olarak izah etti. Adaylar sınav fiyatı olarak;

Yalnızca TYT’ye girecek adaylar 90,00 TL,

TYT ile beraber AYT veya YDT’den rastgele birine girmek isteyen adaylar 180,00 TL,

TYT, AYT ve YDT’nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 270,00 TL yatıracaklardır.

YKS BAŞVURU FİYATI YATIRMA İŞLEMLERİ

2021-YKS’ye müracaat eden adaylar seçmiş oldukları oturumlara bağlı olarak sınav fiyatını kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan rastgele birine veya ÖSYM’nin web sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile müddeti içinde yatıracaklardır.

Bankaya gittikçe fiyat yatırmak isteyen adayların banka görevlisine müracaatta bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve imtihan fiyatını yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, isimi, soyadı ve imtihan isimi bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu gizlemeleri gerekmektedir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya fiyat yatırabileceklerdir.

YKS müracaat fiyatı nasıl yatırılır YKS para yatırma işlemi devam ediyor

Bankalar, hizmet binasında veya en yüksek 50 metre uzağında para yatırmalı ATM aleti bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden imtihan fiyatı yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi hasebiyle şubelerin açık olma vaziyetlerini göz önünde bulundurmalıdır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’den müracaat edecek adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’den müracaat edecek adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’den müracaat edecek adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’den müracaat edecek adaylar hariç)

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’den müracaat edecek adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’den müracaat edecek adaylar hariç)

Ziraat Bankası yalnızca internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den fiyat yatırılmaz.)

Fiyat, ÖSYM’nin web sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla da yatırılabilecektir.