YKS öncesi milyonları duygulandırmıştı! Ayşe'ye büyük jest...

YKS öncesi milyonları duygulandırmıştı! Ayşe'ye büyük jest...

Osmaniye’de Yükseköğretim Müesseseleri Sınavı'na gireceği sırada kimliğini unuttuğu için gözyaşlarına boğulan Ayşe Sabancalı, ailesine erişmeye çalışan misyonlu polislere “Annem de babam da ölüm etti”

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafında yapılan Yükseköğretim Müesseseleri Sınavı'nın ilk seansı Temel Yeterlilik Testi TYT, imtihanına Osmaniye Anadolu Lisesi’nde giren Ayşe Sabancalı, giriş kapısında polis ekiplerince yapılan belge hakimiyetinde kimliğini unuttuğunu fark etti. Gözyaşlarına boğulan Sabancalı’yı giriş kapısında misyonlu polis ekipleri eforlukla uysallaştırdı. Yaşadığı şokun ardından polis ekiplerine verdiği numaradan aile yakınlarıyla görüşen genç kız, kimliğinin geleceğini kavramasıyla azıcık da olsa serinkanlılaşmıştı. Gözyaşları içerisinde beklerken gelen telefonla koşmaya başlayan genç kızın kimliğine kavuşma anı İhlas Haber Ajansı kameralarına anbean yansımıştı.

Yaşanılan vakanın ardından Ayşe Sabancalı, bugün evinin kapısını gazetecilere açtı. Teyzesinin kızı Gülhan Gürsoy ile eniştesi Erol Gürsoy ve kuzeni Zehra Gürsoy ile beraber merkeze bağlı Dereobası köyünde yaşayan Ayşe Sabancalı’ya Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sahip çıktı. Osmaniye Vakfı tarafından eğitim giderlerinin karşılanacağı Sabancalı, Devlet Bahçeli’nin burs vermesinin çok hoş bir duygu olduğunu söyledi.

YKS öncesi milyonları duygulandırmıştı Ayşeye büyük jest...
Kimliğini Ayşe’ye yetiştiren enişte Erol Gürsoy, “Evvel Ayşe’yi imtihana vazgeçtik. Telefon numaramı da vermiştim zati. Bir mesele olursa erişsin diye. Ayşe’yi vazgeçtikten sonra kızım Zehra’yı vazgeçtim başka bir mektebe. O anda da telefon geldi. Ayşe’nin kimliği zati otomobildeydi. imtihana da zaman vardı sürem de oldu. Şükürler olsun Ayşe imtihana girdi. Polise verdiği yanıtla milyonların vicdanına değen Ayşe Sabancanlı konuştuOsmaniye’de Yükseköğretim Müesseseleri Sınavı'na gireceği sırada kimliğini unuttuğu için gözyaşlarına boğulan Ayşe Sabancanlı, ailesine erişmeye çalışan misyonlu polislere “Annem de babam da ölüm etti” biçiminde verdiği yanıtla vicdanları burkmuştu. Aile azalarının kimliği getirmesiyle imtihana zamanında giren Sabancanlı, bugün Vali Erdinç Yılmaz’la makamında görüştü. Ziyarette anne ve babasının vefatıyla alakalı konuşan Sabancanlı, babasının 2016 senesinde akciğer kanserinden, annesinin de 2021 senesinde ALS hastalığından ölüm ettiğini söyledi.daha fazla video içinPolise verdiği cevapla milyonların yüreğine dokunan Ayşe Sabancanlı konuştu

Medyaya da çıktıktan sonra bizi yalnız vazgeçmediler. Devlet Bahçeli Bey, Belediye Başkanı Kadir Kara, Ülkü Ocakları Başkanı Burak Bulut olsun bizleri yalnız vazgeçmediler. Ayşe’nin artta olduklarını söylediler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

YKS öncesi milyonları duygulandırmıştı Ayşeye büyük jest...
“Birbirimizi kardeş gibi görüyoruz” diyen kuzen Zehra Gürsoy, “İlk başta afalladım. Kendisiyle ayrılırken da bana sarıldı ağladı. Daha sonra beni aradılar. Kendisine telaş yapmaması gerektiğini, babamın kimliğini yetiştireceğini söyledim. Koşarak babamın yanına gittim. Babam da kimliği yetiştirdi. Çok üzüldüm ağladı diye strese girdi diye. Benim Ayşe ile ilk başlarda samimiyetim yoktu, teyzem ölüm ettikten sonra sık görüşmeye başladık. Birbirimizi kardeş gibi görüyoruz. Birbirimize çok düşkünüz her şeyi birlikte yapmak istiyoruz” diye konuştu. YKS öncesi milyonları duygulandırmıştı Ayşeye büyük jest...
Devlet Bahçeli’nin burs vermesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Ayşe Sabancalı ise, “O an makûs bir histi. İmtihana giremeyeceğimi düşündüm. Daha sonra kimliğimi getirdiler ve imtihana girebildim. Polisler, hocalar ve veliler çok takviye ettiler. Bir Hayli şahıs aradı, çok burs öneriyi aldım. Osmaniye Vakfı üzerinden Devlet Bahçeli burs vereceklerini söyledi. YKS öncesi milyonları duygulandırmıştı Ayşeye büyük jest...
Devlet üniversitesini kazanamasam dahi vakıf üniversitesine yollayabileceklerini söylediler. Çok hoş bir şey bu. İlk başta bazı yorumlar makûstu. Vidolarımı kaldırtmak istedim ama o kadar çok dağıldı ki kaldırtamazdım. Tam veliler kapıdayken beni bekleyecek birisi yoktu” biçiminde konuştu.