YKS öncesi milyonların yüreğine dokunan Ayşe konuştu

YKS öncesi milyonların yüreğine dokunan Ayşe konuştu

Osmaniye’de Yükseköğretim Müesseseleri Sınavı'na gireceği sırada kimliğini unuttuğu için gözyaşlarına boğulan Ayşe Sabancanlı, ailesine erişmeye çalışan misyonlu polislere “Annem de babam da ölüm etti”

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafında yapılan Yükseköğretim Müesseseleri Sınavı'nın ilk seansı Temel Yeterlilik Testi TYT imtihanına Osmaniye Anadolu Lisesi’nde giren Ayşe Sabancanlı, giriş kapısında polis ekiplerince yapılan belge hakimiyetinde kimliğini unuttuğunu fark etti. Gözyaşlarına boğulan Sabancanlı’yı giriş kapısında misyonlu polis ekipleri eforlukla durgunlaştırdı. Yaşadığı şokun ardından polis ekiplerine verdiği numaradan aile yakınlarıyla görüşen genç kız, kimliğinin geleceğini kavramasıyla azıcık da olsa durgunlaşmıştı.

Gözyaşları içerisinde beklerken gelen telefonla koşmaya başlayan genç kızın kimliğine kavuşma anı İhlas Haber Ajansı kameralarına anbean yansımıştı.

YKS öncesi milyonların yüreğine dokunan Ayşe konuştu

Yaşanılan hadisenin Türkiye genelinde geniş yer bulmasının ardından Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Ayşe Sabancanlı ile valilik makamında görüştü. Makam girişinde Ayşe’yi karşılayan Vali Yılmaz, daha sonra bir müddet Ayşe ile sohbet etti. Sohbetin ardından gazetecilere açıklama yapan Vali Erdinç Yılmaz, Ayşe’nin her zaman yanında olacaklarını söyledi. YKS öncesi milyonların yüreğine dokunan Ayşe konuştu
Ayşe’nin verdiği yanıttan dolayı duygulandığını ifade eden Vali Erdinç Yılmaz, “Ben de Ayşe’nin imtihana geç kaldığını medyadan bildim. Ayşe’nin o günkü davranışı ve verdiği yanıtlar tam Türkiye’yi olduğu gibi tabi bizi de çok duygulandırdı. Biz Ayşe’nin yanındayız her zaman da yanında olacağız. Tabi Ayşe neticede imtihana girdi, girmeseydi çok üzülürdük.

Ayşe davranışıyla çok da misal bir davranış sergiledi. Allahın İzniyle bu biçimde maksadına gidecek” dedi.
Anne ve babasının vefatından bahseden Ayşe Sabancanlı, “Babam 2016 senesinde ölüm etti. Liseye daha yeni başlamıştım. Akciğer kanseriydi. Daha sonra yatalak hastalandı. Babama annem baktı daha sonra da ölüm etti. Annem de 2021 seneyi Ağustos ayında ölüm etti. Annemin ALS hastalığı vardı. Annem de yatalak hastalandı. Anneme de abimle ben baktım. Annem gözümün önünde konutta ölüm etti” diye konuştu. Kimliğini unutan YKS adayının lafları vicdanları dağladı: Annem de babam da ölüm ettidaha fazla video içinKimliğini unutan YKS adayının sözleri yürekleri dağladı: Annem de babam da vefat etti