Yolun karşısına geçmek isterken canından oldu!

Yolun karşısına geçmek isterken canından oldu!

Ataşehir'de yolun karşısına geçmeye çalışan bayana vasıta çarptı. Çarpmanın tesiriyle çekilen bayan park halindeki otobüsün altına girdi. Çarpan vasıtanın sürücüsü vaka yerinden kaçtı. Genç…

Vaka, saat 02.00 sıralarında Ataşehir Kayışdağı Semti, Kayışdağı Sokağı üzerinde alana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinden yolun karşısına geçmeye çalışan Tülin Uğurlu'ya 23 sokak üzerinde süratle seyir halinde olan bir vasıta çarptı. Çarpmanın tesiriyle metrelerce savrulan genç bayan park halinde bulunan bir otobüsün altına girdi. Genç bayana çarpan sürücü vaka yerinden kaçtı. 

İhbar üzerine vaka yerine polis, itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi. Vaka yerine gelen itfaiye takımları kriko ve havalı yastık desteğiyle otobüsü havaya kaldırarak genç bayanı sıkıştığı yerden kurtardı. Genç bayan, sıhhat takımları tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Genç bayan yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı. Bir görgü şahidi "Karşıdan bayan geldi. Minibüs geldi çarptı. Kaçtı gitti. Geldik baktık, bayan otobüsün altındaydı. Bayanın durumunu öğrenmiyorum. Vuran kaçtı" ifadelerini kullandı. Polis ekipleri vaka yerinde bir müddet tahlil yaptı. Çarpmanın tesiriyle etrafa saçılan vasıta parçaları ve genç kadının çantasından düşenler bir araya gelerek poşete konuldu. Kazayı gören taksici "Otomobille durakta bekliyorduk. Bir bayan yolun karşısına geçiyormuş. Bir kamyon gelip çarpıyor. Bayan otobüsün altına giriyor. Daha sonra dayanak etmeye çalıştık ama edemedik. Ambulans ve itfaiyeyi çağırdık. Onlar gelip çıkardılar. Durumunu öğrenmiyorum ama ciddiydi" dedi. Polis kaçan sürücüyü tutmak için çalışma başlatırken soruşturma sürüyor.