Yunanistan salgına teslim oldu!

Yunanistan salgına teslim oldu!

Yunanistan'da Kovid-19 olayları evham verici ebada erişti. Ülkede son bir ayda günlük olay rakamları 10 katına çıktı.

Yunanistan’da turizm sezonunun açılmasının tesiriyle yeni tip koronavirüs Kovid-19 olay rakamlarındaki ciddi çoğalış nedeniyle bazı bölgelerde kısıtlamalar sertleştirilirken Mikonos Adası’nda tekerrür gece caddeye çıkma yasağı getirildi.

Sivil Korunma ve Kriz İdare Bakan Destekçisi Nikos Hardalias, yaptığı yazılı açıklamada, Mikonos’da son 24 saatte yaşanan izdiham ve cümbüş yerlerindeki kümelenmeler sebebiyle olaylarda evham verici çoğalış kaydolunduğunu belirtti.

Hükümetin bu mevzuda ek temkinler almayı kararlaştırdığını aktaran Hardalias, yeni temkinler kapsamında Mikonos’da bugünden itibaren 01.00-06.00 saatlerinde caddeye çıkma yasağı getirildiğini bildirdi.

Hardalias, özel ya da kamuya ait alanlarda tertip edilen merasimlerde 20’den fazla bireyin toplanmasının menedildiğini ve lokanta, kafe gibi cümbüş yerlerinde 24 saat süresince müzik yasağı uygulanacağını kaydoldu.

Yunanistana giden Galatasaraya skandal tavır İşte o anlar...Yunanistan'a giden Galatasaray'a skandal davranış! İşte o anlar...

26 Temmuz’a kadar sürecek yasaklara uymayanlara 50 binden 200 bin avroya kadar para cezası kesileceğini belirten Hardalias, "Mikonos’da virüsün dağılması önlenerek ve hakimiyet altına alınarak İsme’nın yine banale dönebilmesi için İsme ulusuna, ziyaretçilere ve iş yeri sahiplerine temkinlere sadık bir biçimde uymaları çağrısında bulunuyoruz." ifadesini kullandı.

Yunanistan salgına teslim oldu

SON BİR AYDA GÜNLÜK OLAY RAKAMLARI 10 KATINA ÇIKTI

Yunan medyasındaki haberlerde, ülkede son bir ayda günlük olay rakamlarının 10 katına çıktığı, azami çoğalış oranlarının Atina, Selanik, Yanya, Grevena bölgelerinde ve Girit Adası başta olmak üzere bazı Ege adalarında tespit edildiği bildirildi.

Yunan hükümeti kısa müddet evvel hadiselerdeki süratli çoğalış nedeniyle aşılama zorunluluğu başta olmak üzere, kısıtlamaların sertleştirilmesini ve çok rakamda tedbirin yaşama geçirilmesini kararlaştırmıştı.

Başbakan Kiryakos Miçotakis'in 12 Temmuz'da açıkladığı yeni kararlar yönünde, ülkedeki sağlık personeline, 1 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere, aşı olma lüzumluluğu getirilmişti.

Tiyatrolar, spor salonları ve cümbüş mekanları gibi kapalı yerlere, 16 Temmuz'dan itibaren yalnızca aşılı şahısların girişine izin verilmişti.

Lokanta, kafe ve barların kapalı alanlarına da aşısız şahıslar alınmayacağı belirtilmiş; aşı olmayı yalanlayan çalışanların sarihe alınacağı, temkini ihlal eden sağlık kurumulara da 50 bin avro para cezası uygulanacağı kaydolunmuştu.

: İlginize Sürükleyebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: İlk kabine buluşmasında güvence altına alacağızBu resim bugün çekildi... Ucu bucağı görünmüyor... Akın akın geliyorlar!Hayrettin Amca'yı kaybettik! Güle güle gazeteci çocuk...