Yunanistan'daki 'cani anne' olayında kan donduran detaylar...

Yunanistan'daki 'cani anne' olayında kan donduran detaylar...

Yunanistan'da 9 yaşındaki kızını zehirleyerek öldürdüğü ortaya çıkan annenin hayatını kaybeden değişik çocukları ile alakalı adli tıp raporu açıklandı. Ortaya çıkan detaylar tüm ülkenin kanını dondurdu.

Geçtiğimiz Nisan ayında Yunanistan'ı sallayan 'cani anne cinayetinde' kan donduran detaylar ortaya çıktı.

3 SENE İÇİNDE 3 KIZI DA HAYATINI KAYBETTİ

Roula Pispirigou adlı 33 yaşındaki anne son 3 sene içerisinde 3 kız çocuğunu toprağa verdi. Kadının en ufak kızı 9 yaşındaki Georgia'nın vefatındaki kuşkular sonrası polis soruşturma başlattı ve şanssız çocuğun bedeninde ölümcül dozda ketamin tespit edildi.

Yunanistandaki cani anne olayında kan donduran detaylar...
ÇOCUKLARIN MEZARI AÇILDI

Daha evvel 2 kız kardeşinin ölüm etmesi ve çocuğun zehirlenerek öldürülmesi anneyi bir numaralı kuşkulu haline getirirken olay ülkede büyük bir infiale yol açtı.

Annenin çocuklarını öldürüp öldürmediği ile soruşturma başlatan polis değişik iki çocuğun kabrinin açılmasına karar verdi. Çocuklar üzerinde yapılan analizlerde iki çocuğun da cinayete kurban gitmiş olabileceği tanımlandı. Nezaretine alınan anne Atina'daki bir cezaevine sevk edildi. Mevzuya ait soruşturma devam ediyor.

GÜLEREK POZ VERMİŞTİ

Polis soruşturmayı derinleştirdikçe davaya ait kan donduran detaylar gelmeye başladı. Sağlık Kurumu odasında çocuğunu zehirleyen 33 yaşındaki kadının kızını zehirlemeden evvel gülerek poz verdiği ortaya çıkmış bu resim hem dünya medyasında hem de yunan medyasında günlerce konuşulmuştu.

Yunanistandaki cani anne olayında kan donduran detaylar...
DiĞER KIZLARI DA HASTALIKTAN CAN VERMEMİŞ

Cani annenin hayatını kaybeden çocuklarından Malena'nın 2019 senesinde karaciğer yetmezliğinden ve Iris'in ise 2021 senesinde kalp hastalığından can verdiği öğreniliyordu. Adli Tıbbın geçtiğimiz hafta açıkladığı rapora göre iki çocuk da hastalık sebebi ile değil boğularak öldürülmüş.

3,5 yaşındaki Malena ve 6 aylık Irıs'in de kardeşleri Georgia ile aynı mukadderatı paylaşması Yunan medyasında geniş yer aldı. Cezaevinde suçlanacağı günü bekleyen anne hakkındaki iddiaları redderken küçük Georgina'nın hekimi ilk kere konuştu.

Yunanistandaki cani anne olayında kan donduran detaylar...
HEKİMİ KONUŞTU: SON DERECE SAKİNDİ

Annenin kızının can verdiğini son derece sakin bir biçimde kendilerine söylediğini belirten hekim, "Sıradan bir biçimde yürüyerek yanımıza geldi. Haykırıp çağırmadı, ağlamadı hatta coşkulu dahi değildi. Kısık sesle ve sakin konuştuğu için ilk başta ne olduğunu anlayamadım" dedi.

8 AY YAŞAM ÇABASI VERDİ

2021 senesinin Nisan ayında hastalık nöbeti geçirdikten sonra sağlık kurumuna kaldırılan Georgina, 8 ay sonra sağlık kurumunda yaşamını yitirmişti.

9 yaşındaki Georgina’nın cansız vücudunda yapılan tahlil sonrası ketamine tesadüfülmüş ve bunun sağlık kurumundaki çalışanlar tarafından verilmediği tanımlanmıştı.

Georgina’nın rehabilitasyonunu üstlenen sağlık çalışanları ise annenin son yarıyıllarda kızı ile yalnız süre geçirmeyi istediğini açıklamıştı.