Yuntdağı bölgesinde yetişiyor! Kilosu 200 liradan alıcı buluyor

Yuntdağı bölgesinde yetişiyor! Kilosu 200 liradan alıcı buluyor

Manisa'da yetiştirilen kuzugöbeği mantarı çiftiler tarafına bir araya geliyor. Bahar aylarında yetişen mantarın kilosu 200 liradan akdikeni buluyor.

Manisa’da, ormanlık alanlarda yetişen ’kuzugöbeği’ mantarı, kilosu 200 liradan akdikeni buluyor. Çiftçiler, topladıkları mantarları ailelerini harcıyor, hem de satarak uyumunu sağlıyor.

Yuntdağı bölgesinde yetişiyor Kilosu 200 liradan alıcı buluyor

Yuntdağı bölgesinde ormanlık alanlarda yetişen kuzu göbeği mantarının maliyeti, kırsal semtlerde yaşayan yurttaşların suratını güldürdü. Çiftçiler, bahar aylarında yetişen, şimdilerde kilosu 200 liradan akdikeni bulan kuzugöbeği mantarını toplamak için sabah erken saatlerden itibaren ormanlık alanın yolunu yakalıyor. Çiftçiler topladıkları mantarı hem aileleriyle beraber tüketiyor hem de satarak uyumunu sağlıyor.

Kuzugöbeği mantarı toplayan çiftçilerden Kenan Gürsoy 65, "Bu yıl çok az topladığım için kendime ayırdım" diye konuştu.

Yuntdağı bölgesinde yetişiyor Kilosu 200 liradan alıcı buluyor

Bir değişik çiftçi Ali Alataş ise, "Havalar hoş olunca kuzugöbeği mantarı toplamaya çıktım. Bu yıl kuzugöbeği mantarı baya popüler oldu. Kilosu 150 ila 200 lirayı buluyor. Kendi lüzumum için topladım. Lüzumum aşırısını topladığım zaman da ticari emelli satıyorum. Gerçi ticari emel de denmez ama bir nevi yevmiyemizi çıkarıyoruz. Mantar topladığımı öğrenen eş, arkadaştan da sipariş alıyoruz. Maliyeti de oldukça iyi" diye konuştu.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara