Zalimce dövmüştü... Yasa Duman'dan yana

Zalimce dövmüştü... Yasa Duman'dan yana

İstanbul Ataşehir’de semtlinin Duman adını verdiği köpeği tavuklarına saldırdığı bahanesiyle sopayla hırpalayan Hasan Kılıç’a 54 ‘Evcil hayvana gaddarca makûs muamelede bulunma’ kabahatinden 3 seneye

Ferhatpaşa Semti’nde yaşayan Hasan Kılıç, 10 Ağustos 2021 sabahı semtlinin sahiplendiği Duman adlı cadde köpeğine sopayla saldırdı. Duman’ı öldüresiye hırpalayan Hasan Kılıç’ın elinden semtli kurtardı. Baytara götürülen Duman’ın bedeninde çok rakamda kırık tespit edildi. Semtlinin şikâyeti üzerine ifadesi alınan Hasan Kılıç, “O gün 8 tavuğumu öldürdü. Tavukları ağzından almak için vurdum. Kendim de hayvan besliyorum. Pişmanım” dedi. Savcılık hapsedilmesini arz etse de Barış Ceza Hâkimliği adli hakimiyet kararıyla Hasan Kılıç’ı hür vazgeçti ancak Duman’ın tüm rehabilitasyon giderlerini ödemesine ve bir hayvan sığınağına 100 kg mama affetmesine karar verdi.
Zalimce dövmüştü... Yasa Dumandan yana
3 YIL MAPUSU İSTENDİ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Duman’ın rehabilitasyon gördüğü baytara yazı yazarak bedeninde ne gibi zararlar olduğunu sordu. Baytardan gelen cevapta Duman’ın sol ayak kemiğinde parçalı kırık olduğu belirtildi. Savcılık bu cevap üzerine Hasan Kılıç hakkında ‘evcil hayvana gaddarca makûs muamelede bulunma’ kabahatinden 3 seneye kadar mapus istemiyle iddia belgesi hazırladı. Anadolu 18’inci Asliye Ceza Duruşması iddia belgesini kabul ederek davayı açtı.