Ziraat Bankası'ndan büyük kampanya! Takibe giren kredi borçlarının faizi silinecek

Ziraat Bankası'ndan büyük kampanya! Takibe giren kredi borçlarının faizi silinecek

Ziraat Bankası 31/12/2020 tarihi itibarıyla kredi borcunu ödememiş ve takibe düşmüş müşterilerine kolaylık sağlıyor. Banka takip sonrası oluşan temerrüt ve diğer tüm üremleri silerek ödeme yapılmasını…

Ziraat Bankası, pandemi döneminde uygun şartlarla hem ferdi hem de müessesesel müşterileri için uygulamaya aldığı kredi paketlerine ilave olarak şimdi de takipte borcu bulunan müşterilerine yeni bir ödeme olanağı sağlıyor.

Bu olanak ile takip hesaplarında borcu bulunan müessesesel, zirai ve bireysel müşterilerinin, vadesinde ve/veya ödenmesi şart olan tarihte ödeyemeyerek 31.12.2020 tarihi itibarıyla takip hesaplarına intikal etmiş kredilerine ödeme kolaylığı sunuluyor.

Temerrüt üremi dahil takip borcu 1 milyon TL’yi geçmemek üzere ferdi, zirai ve müessesesel müşteriler için takibe intikal bakiyesi, aşağıda belirlenmiş meblağlar içerisinde kalan müşteriler, takipteki borçlarını tek seferde ödemek kaydıyla bu olanaktan istifade edebilecekler.

Bu olanaktan istifade etmek isteyen müşterilerden, borçlarının takibe intikal ettiği tarihten sonraki dönem için temerrüt veya başka isim altında rastgele bir ürem tahsil edilmeyecek. Diğer bir ifade ile Ziraat Bankası müşterileri, takip hesaplarına aktarıldığı tarihteki bakiyelerini tek seferde ödedikleri takdirde, takip tarihinden borcun kapandığı tarihe kadar işlemiş olan üremi ödemek vaziyetinde kalmayacaklar.

Ziraat Bankası’nın takipte borcu bulunan müşterilerine rahat soluk aldırmak emeliyle geliştirdiği bu uygulama, 8 Mart 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olacak.

Takip hesaplarına intikal bakiyesine ait sınırlar ferdi kredi müşterileri için 100 Bin TL, zirai kredi müşterileri için 500 Bin TL ve diğer müessesesel kredi müşterileri için ise 500 Bin TL olarak belirlendi.