Zorbanın görüntüleri çıktı! Kuryeyi dövüp polisi bıçaklamıştı

Zorbanın görüntüleri çıktı! Kuryeyi dövüp polisi bıçaklamıştı

İstanbul Kadıköy'de siparişlerini getiren kuryeyi darbeden ve kendisine müdahale etmeye çalışan polis Osman Şahal'ı bıçaklayan kuşkulu hakkında müebbet mapus istemiyle dava açıldı. Kuşkulunun…

Vaka 2 Eylül 2020'de saat 03.30 sıralarında alana geldi. Fikirtepe'de bulunan parkta dostuyla Hakan Esertaş, tekel bayiinden 145 lira meblağında sipariş verdi. Siparişleri getiren Ruslanbek Rajabov kendisine 200 lira veren Esertaş'a yanında bozuk para olmadığını, yakında bulunan bir siteye sipariş götüreceğini ve kendisi ile beraber gelmesi halinde paranın üstünü orada verebileceğini söyledi.

Esertaş ve Rajabov sitenin önüne geldikleri sırada aralarında kavga çıktı. Esertaş, kuryeyi darbetmeye başladı. O sırada vaka yerinin yakınında oturan polis memuru Osman Şahal 35 hadiseye müdahale ederek kuryeyi darbedilmekten kurtardı.

Zorbanın görüntüleri çıktı Kuryeyi dövüp polisi bıçaklamıştıHakan Esertaş, bu sefer de polis memuruna saldırdı. Kuşkulu cebinden çıkardığı bıçakla polis memurunu sırtından ve karnından bıçakladı. Sitenin güvenlik görevlisi Cemil G. de hafif biçimde yaralandı.

Hadisenin ardından Hakan Esertaş tutuklanırken hastaneye kaldırılan polis memurunun rehabilitasyonu aylar sonra bitirildi. İsteyerek öldürmeye girişimden ve kolay yaralama kabahatlerinden dava açılan kuşkulu Hakan Esertaş, müebbet mapus istemi ile İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Vaka anı sitenin güvenlik kamerasına yansıdı.

Zorbanın görüntüleri çıktı Kuryeyi dövüp polisi bıçaklamıştıÖte yandan Esertaş'tan davacı olduğunu söyleyen Özbek asıllı Ruslanbek Rajabov, bir vakit sonra şikâyetinden vazgeçti. Rajabov, kendisini darp eden bireyi ise teşhis edemediğini öne sürerken Şahal'ın avukatları, kurye Rajabov'un çalışma izninin ve ehliyetinin olmadığını tespit etti.

Zorbanın görüntüleri çıktı Kuryeyi dövüp polisi bıçaklamıştı